ÜYE OL; PART TIME ÇALIŞ, İŞ DÜNYASI İLE ERKEN TANIŞ

TEAM 4S

12 Aralık Mağazacılar Günü

12.12.2018

Büyük markaları büyük markalar yapan göz alıcı mağazaları, son teknoloji kasa ve rafları, şahane vitrinleri ya da efsane ürünleri değil içerisindeki çalışanlarıdır. Bizi bugünlere getiren, başarılarımızda en büyük paya sahip olan 2 milyon perakende çalışanıyla Mağazacılar Günü’nü kutluyoruz...

Devamı

Teamy Magazin

07.12.2018

Teamy Magazin’de geçen hafta sonu kitap okuduk, bu hafta sonu da film izleyelim diye düşündük. Teamy, bugün sizler için eğlenceli gençlik film önerileri derledi. Haydi televizyon karşısına…

Devamı

Teamy'nin Sürprizleri Hiç Bitmiyor...

06.12.2018

Tüm işe alımlarını mobil uygulaması üzerinden başvuruda bulunan üyeleri arasından yapmaya başlayarak büyük bir yeniliğe imza atan Team Fores HR, çalışanlarına puan biriktirerek kazanabilecekleri hediyeler dünyasının da kapısını açtı... Artık, Team Fores HR çalışanları, mobil uygulamanın “Hediyeler” sekmesinden, kazanmış olduğu puanlara göre dilediği hediyeyi seçebilecek.

Devamı

Team Fores HR Marmara Üniversitesi Konferansı

05.12.2018

Team Fores HR kurucu ve CEO’su Ogün Yıldız, Marmara Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. İş hayatına erken başlamanın, kişiye ve kariyer planlarına neler katacağını ve Team Fores HR’ın çoğunluğunun üniversite öğrencilerinin oluşturduğu çalışan havuzuna sunduğu fırsatları paylaştı. Team Fores HR, tüm yönetici kadrosuyla, dün Marmara Üniversitesi’ndeydi…

Devamı

Teamy Magazin

30.11.2018

Teamy Magazin’de bu hafta, kış aylarının keyfini çıkartırken, bir yandan da kendinizi geliştirmek için okuyabileceğiniz kişisel gelişim kitap önerileri derledik… Keyifli ve sıcacık kış günleri dileriz…

Devamı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 6 Aralık'ta Toplanacak

29.11.2018

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere 6 Aralık Perşembe günü ilk toplantısını gerçekleştirecek.

Devamı

Teamy Yayında - Çalışanlarımızla Röportajlarımız

28.11.2018

Teamy, Team Fores HR çalışanlarına sorular sordu ve sizler için mini bir röportaj dizisi hazırladı. Bu mini röportaj serisinde, arkadaşlarımızın içten ve sıcak cevaplarını sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu hafta, bir Antalya’dan, bir de Sakarya’dan iki arkadaşımızla gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetimizi mutlulukla sunarız…

Devamı

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

24.11.2018

"Dünyanın her yerinde, öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

Teamy Magazin

23.11.2018

Teamy Magazin’de bu hafta da, sizler için, tarihte bu hafta neler olduğunu derledik. 1928 Kasım’ında, Bakanlar Kurulunun aldığı bir kararla Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanı verildi. Atatürk bu unvanı 24 Kasım’da kabul etti. Bunun üzerine yıllar sonra Atatürk’ün 100. doğum yılı olan 1981 tarihinden itibaren 24 Kasım’ın "Öğretmenler Günü" olarak kutlanması karara bağlanmıştır.

Devamı

Yılbaşı Operasyonlarınızı TAMAMLAMAYA Hazırız!

19.11.2018

Perakendenin coştuğu, insanların heyecan duyduğu, herkesin alışverişlerini artırdığı, hareketliliğin yükseldiği bir dönem. Peki siz bu döneme hazır mısınız?

Devamı

Teamy Magazin

16.11.2018

Teamy Magazin’de, sizler için bugün de teknoloji haberleri derledik. Postacı robotlardan, bir hologramla evlenen ilk insana kadar ilginç haberler bugün Teamy Magazin’de…

Devamı

Bekarlar Günü'nde satış rekoru: 85 saniye içinde 1 milyar dolar

12.11.2018

11.11 Bekarlar Günü, şu anda dünyanın en büyük internetten satış festivali ve geçen yılki etkinlik, Batı'daki benzerleri Kara Cuma ve Siber Pazartesi'nin toplamından daha fazla ciro yaptı.

Devamı

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz...

10.11.2018

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 80.yılında, bizlere miras bıraktığı tüm değerler için, saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.

Teamy Magazin

09.11.2018

Kısa, eğlenceli hikayeler ve İnsan Kaynakları Sektörü ile ilgili derlenmiş mini haberler…

Devamı

Peryön 26.İnsan Yönetimi Kongresi Gerçekleşti

05.11.2018

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından 26. kez düzenlenen PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, 1- 2 Kasım'da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Devamı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Kutluyoruz...

29.10.2018

Team Fores HR Ailesi olarak, ulu önderimiz Atatürk ve tüm yol arkadaşlarını sevgi, saygı, minnet ile anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı gurur ile kutluyoruz…

Uçurumun Kenarında Yıkık Bir Ülke ve Atatürk’ün İnönü’ye Yazdığı Mektup

29.10.2018

Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Kuşkusuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bu ülkeyi ve cumhuriyeti kurdukları için onlara büyük minnet borçluyuz. Turgut Özakman'ın "Cumhuriyet: Türk Mucizesi 2" kitabından paylaştığı, Atatürk, İsmet İnönü'ye 30 Ekim 1923'te yazdığı mektupta, durumun ciddiyetini ve ne yapılması gerektiğini anlatmış.

Devamı

Peryön 15.Ege İnsan Yönetimi Zirvesi

18.10.2018

Peryön Türkiye İnsan Yönetimi Ege Şubesi, 15.Ege İnsan Yönetimi Zirvesi, "Değerler ve Denge" mottosuyla Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde, 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşiyor. Peryön Güney Marmara Şubesi Eski Başkanı, Team Fores HR kurucusu/CEO Ogün Yıldız, 15.İnsan Yönetimi Zirvesi için İzmir’de.

Devamı

Üniversite Öğrencilerinin “Şehrin İyi Hali” Projesi

17.10.2018

Üniversite öğrencilerinin, hem gönüllü olup hem eğleneceği “Şehrin İyi Hali” Projesi için son başvuru 19 Ekim Cuma. 2000 öğrenci arasında yer almak için, kontenjanla sınırlı olan başvurular sürüyor.

Devamı

Team Fores HR, Üniversite ve Yurtları Ziyaret Ediyor

15.10.2018

Team Fores ekibi, haftanın en az 3 gününü öğrencilerle tanışarak geçiriyor…

Devamı

İş Görüşmelerinde Sorulan En Sinir Bozucu Sorular

09.10.2018

Bazen sorulan soruların ne amaçla sorulduğunu anlayamayız ve vereceğimiz cevabı bir türlü şekillendiremeyiz ya... İşte o sorulardan bazıları...

Devamı

Team Fores HR Yöneticileri Yine Sahada

05.10.2018

Team Fores HR yöneticileri, masaları yerine iş neredeyse oradalar. Şirketin kalbinin sahada atıyor olduğunun bilincinde, sık sık saha ziyaretleri gerçekleştirip, projeleri geziyorlar.

Devamı

Z Kuşağı'nı İşe Almak İçin 5 Sebep

02.10.2018

X kuşağının deneyimli yöneticileri ve Y kuşağının genç profesyonellerinden sonra “Z kuşağı” da iş hayatına atılıyor. Diğer kuşaklardan farklı beklentilere ve öğrenme biçimlerine sahip olan bu yeni kuşak, dijital süreçlere de son derece hakim olmalarıyla şirketleri dönüştürmeye hazırlanıyor.

Devamı

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos kimdir?

27.09.2018

Amazon Türkiye'nin açılması ardından gözler şirketin kurucusu Jeff Bezos’a çevrildi. Peki, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos kimdir?

Devamı

Yeni QR Code Uygulamamız da Hazır!

24.09.2018

Team Fores HR mobil uygulamamızdan, iş ilanlarımıza, sosyal medya hesaplarımızdan, tanıtım kitlerimize kadar her alanda, kurumsal yenilenme süreci olarak da ele aldığımız ve birçok yeniliğe imza attığımız 2018 yılının yeniliklerine QR Code sistemimizi de ekledik.

Devamı

Team Fores HR ; Yenilenmeye Devam Ediyor...

17.09.2018

Tüm hedeflerimizi başarı ile gerçekleştirerek, ilk 8 ayını gururla geride bıraktığımız 2018 yılının, genel değerlendirmelerini yaptığımız ve son çeyreği için planladığımız aksiyonlarımızı da paylaştığımız toplantımızı gerçekleştirdik.

Devamı

Üniversitelilerin Can Simidi: Burslar

10.09.2018

Kayıtların 7 Eylül’de bitmesiyle üniversiteli olanlar burs arayışına hız verecek. Birçok kurum öğrencilere destek oluyor. Ancak bundan faydalanmak için başvuru tarihini kaçırmamak gerekiyor

Devamı

İK’cıların Karşılaştığı En Garip 10 Aday

05.09.2018

Mülakatlar genellikle adayların stresli ve gergin hissettikleri bir olay olarak adlandırılsa da bazen adayların yaptığı bir hareket karşısında İnsan Kaynakları uzmanları da ne yapacağını şaşırır duruma düşebiliyor.

Devamı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Kutluyoruz

30.08.2018

Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden, bu toprakları vatan yapan, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmet, saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz.

Perakendeciler İklime Nasıl Çözüm Buluyor?

27.08.2018

İklim değişikliği ve mevsimler arası geçişkenliğin artmasıyla küresel ısınma tekrar perakende sektörünün gündemine girdi. Koton’dan H&M’e, Kiğılı’dan Avva’ya kadar pek çok şirket hava değişimlerinden olumsuz etkilenmemek için çözümler geliştiriyor.

Devamı

Mutlu Bayramlar

20.08.2018

Hayat Paylaşınca Güzel... Sevgiyi, mutluluğu, huzuru ve bereketi paylaşacağımız nice mutlu bayramlar dileriz.

Starbucks - Bir Başarı Hikayesi

08.08.2018

Başarı hikayeleri, insana her zaman ilham verir. Şimdi size anlatacağımız hikaye de tam bu türden. Kahve deyince aklımıza gelen ilk markanın kurucusunun bir film senaryosundan bile daha etkileyici olan yükseliş hikayesi. Elbette Starbucks’tan bahsediyoruz. Ve markasını bir ürünle bütünleştiren iş adamı Howard Schultz’dan. Kısa zamanda yaşadığı hızlı büyümenin kaynağını reklama değil müşteri memnuniyetine bağlayan Starbucks, bu memnuniyeti ise ‘şirket ortakları’ olarak adlandırdığı çalışanlarına bağlıyor.

Devamı

Perakende Güveninde İyileşme

02.08.2018

Perakende güveni, Temmuz ayında bir önceki aya göre 3,4 puan, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9,9 puanlık bir yükseliş kaydetti.

Devamı

Mobil Uygulamamız Yayında...

01.08.2018

Team Fores HR’den yine bir ilk; aplikasyonumuz ile artık çok daha hızlı ve aktifiz…

Devamı

Şeker Tadında Bayramlar

15.06.2018

Yüreklerimizin sevinçle dolacağı, sevgilerin birleştiği, umutlarımızın gerçek olacağı, damaklarımızı tatlandıran, mutlu, sağlıklı ve bereketli bir bayram dileriz.

TAMAMLIYORUZ...

03.06.2018

Ülkemizin dev markalarının satış operasyonlarını TAMAMLAMAKTAN gurur duyuyoruz…

Devamı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

19.05.2018

Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği bu özel gün için başta Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere bu vatan için savaşmış tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve büyük bir özlem ile anıyoruz.

İlave istihdamın teşvikine ilişkin düzenlemeler

30.04.2018

7103 sayılı Kanun’un 42’nci maddesiyle, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’na eklenen; Geçici 19 uncu madde ile, istihdamın artırılması amacıyla kadın, engelli ve gençlere pozitif ayrımcılık yapılmak suretiyle ilave istihdam sağlayan özel sektör işverenlerine yönelik prim desteği sağlanması amaçlanmıştır.

Devamı

Kutlu olsun

23.04.2018

Kutlu olsun… Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türk Ulusu'nun Önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü, birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve sevgiyle anıyoruz…

Perakende sektörünün yeni gözdesi Bodrum'dayız...

30.03.2018

Perakendecilik, talep ve sunumdaki süregelen artışla hızla gelişen turizm cenneti Bodrum; yeni markaların, eğlence ünitelerinin, kafe ve restoranların yeni yatırım merkezi olarak dikkat çekmeye devam ediyor.

Devamı