ÜYE OL; PART TIME ÇALIŞ, İŞ DÜNYASI İLE ERKEN TANIŞ

TEAM 4S

Perakende Güveninde İyileşme

02.08.2018

Perakende güveni, Temmuz ayında bir önceki aya göre 3,4 puan, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9,9 puanlık bir yükseliş kaydetti.

Perakende güveni, Temmuz ayında bir önceki aya göre 3,4 puan, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9,9 puanlık bir yükseliş kaydetti.

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), Perakende Endeksi (TEPE) Temmuz ayı verilerini açıkladı. Buna göre, perakende güveni, Temmuz ayında bir önceki aya göre 3,4 puan; bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9,9 puanlık bir yükseliş kaydetti. Perakende güveninin geçen yıla göre artışında, geçtiğimiz 3 ayda işlerin gelişimi ve önümüzdeki 3 aya ilişkin satış beklentilerindeki artış etkili oldu.

Önümüzdeki 3 ayda tedarikçilerden sipariş, satış ve istihdam beklentileri Temmuz 2017'ye göre arttı. Verilere göre, 'Mobilya, aydınlatma ekipmanı ve ev içi kullanım ürünleri' sektörü, Temmuz ayında perakende güveninde en çok artış gösteren sektör oldu. AB-28 ve Euro Bölgesi ile karşılaştırıldığında Türkiye geçen yıla göre daha iyi performans sergiledi.

Perakendecilerin satış beklentileri:

Temmuz 2018'de TEPE anketi katılımcılarının yüzde 32,7'si önümüzdeki 3 ayda işlerinde iyileşme beklerken, yüzde 33,9'u işlerinde kötüleşme beklediğini belirtti. İşlerinde bir değişiklik beklemeyenlerin oranı ise, yüzde 33,4 oldu.

Perakende güvenine alt sektörler itibarıyla bakıldığında Temmuz 2018'de, geçen yılın aynı dönemine göre tüm sektörlerde artış gözlendi. 'Mobilya, aydınlatma ekipmanı ve ev içi kullanım ürünleri', 'elektrikli ev aletleri, radyo ve televizyonlar' ve 'yiyecek, içecek ve tütün ürünleri' sektörlerindeki artış ortalamanın üzerinde gerçekleşti. Mobilya, aydınlatma ekipmanı ve ev içi kullanım ürünleri sektörü perakende güveninde en fazla artış gösteren sektör oldu.

Alıntıdır: https://www.haberler.com/perakende-guveninde-iyilesme-11108778-haberi/

İŞKUR

DRD İstihdam Hizmetleri Limited Şirketi; İŞKUR Denetiminde 27.02.2020 tarih ve
448 no’lu Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi ve 17.12.2018 tarihli Geçici İş İlişkisi Yetki Belgesi sahibidir.
İş arayanlardan hiçbir ad altında menfaat temin edilmez ve ücret alınmaz.