ÜYE OL; PART TIME ÇALIŞ, İŞ DÜNYASI İLE ERKEN TANIŞ

TEAM 4S

Team ForesHR’da kariyer yolculuğu …(5)

09.03.2022

Kuruluşumuzun 10.yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde; bizlerle yola çıkmış, hedeflerimize inanmış ve bizimle beraber büyümüş arkadaşlarımızın başarılı ve özverili çalışmalarıyla geldikleri noktaları görmek, başarılarına şahit olmanın bizler için gerçek mutluluk olduğundan bahsetmiştik. Gururumuz, büyüyen ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın başarı ile ortaya koydukları çalışmalarla her geçen gün artmaya devam ediyor.

Devamı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü minnetle anıyoruz…

08.03.2022

Her yıl 8 Mart’ta Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olan Dünya Emekçi Kadınlar Gününde; kadın, erkek eşitliğini için canı pahasına kadın haklarını savunmuş yüzlerce kadını buruk bir gurur ve minnetle anıyoruz.

Devamı

Team Fores HR’da kariyer yolculuğu (4 ) …

02.03.2022

Team Fores HR bünyesinde staj yaparak veya dönemsel projelerde çalışarak başladıkları iş hayatlarına bugün şirketimiz bünyesinde devam eden ve artık çok önemli projelerin, sorumlulukların yöneticileri olarak işimize değer katan arkadaşlarımızı tanıttığımız yazı dizimizin bir yenisini ile sizlerle birlikteyiz.

Devamı

Team Fores HR’da kariyer yolculuğu (3) …

18.02.2022

“Part time çalış, iş dünyası ile erken tanış” mottosuyla; gençlerimizin henüz okurken deneyim kazanmalarını, iletişim yeteneklerini geliştirmelerini, iş hayatını tanımalarını, yeteneklerini keşfetmelerini sağlamayı kendimize misyon edinerek sürdürdüğümüz 10 yıllık yolculuğumuzda on binlerce gencimizle çalışmış olmaktan ve kariyer basamaklarını tırmanırken onlara destek olmaktan duyduğumuz mutlulukla, part time iş fırsatlarını değerlendirdikten sonra kariyerlerine Team Fores HR bünyesinde devam eden arkadaşlarımızı sizlere tanıtmaya devam ediyoruz.

Devamı

Metaverse’te Karşınıza Çıkabilecek İş İmkanları…

17.02.2022

Sanal gerçekliğin, artırılmış gerçekliğin ve karıştırılmış gerçekliğin tamamını içinde barındıran 'aşırı gerçeklik', bir diğer adıyla Metaverse, internetin geleceği olarak konumlandırılıyor. Daha şimdiden tüm sektörlerden önemli markalar bu dünyada yerlerini almak için birbiriyle yarış haline geçtiler. Peki , konuya bir de insan kaynakları açısından bakmak gerekirse; gelecekte Metaverse’de ne gibi iş imkanları doğabilir ? Gelin bir göz atalım ve teknoloji dünyasını yakından inceleyen ve yorumlayan bilirkişilerin gözlemlerini inceleyelim.

Devamı

Team Fores HR’da kariyer yolculuğu (2)

14.02.2022

Team Fores HR bünyesinde başladıkları staj hayatlarına veya sunduğumuz part time iş fırsatlarının değerlendirerek atıldıkları iş hayatlarına; şirketimiz bünyesinde devam etmekte olan ve artık çok önemli projelerin yöneticileri olarak işimize değer katan arkadaşlarımızı sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Yazı dizimizin ikincisinde sevgili arkadaşımız Ahmet Koç’un mesajlarını ve kariyer yolculuğunu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Devamı

Gençliğin iş tercihinde “Esneklik” ön planda…

11.02.2022

Blog yazısında Team Fores HR'a yer veren sevgili Yeşim Mutlu'ya teşekkürlerimizle... İş dünyasına yeni merhaba demeye başlayan, pandeminin de etkileriyle günlük hayatlarının neredeyse tamamını akıllı telefonları veya bilgisayarları üzerinden canlı görüşmeler, dersler ve sosyal medya üzerinden yöneten ,“Dijital Nesil” olarak da tabir edilen Z Kuşağı esnek çalışmayı tercih ediyor.  

Devamı

10 yıl geride kalırken, Team Fores HR’da kariyer yolculuğu …

07.02.2022

Kuruluşumuzun 10.yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde yaşadığımız en büyük mutluluğun; bizlerle yola çıkmış, hedeflerimize inanmış ve bizimle beraber büyümüş arkadaşlarımızın bugün şirketimiz adına üstlendikleri sorumlulukları ve kariyer atılımlarını izlemenin gururu olduğunu söyleyebiliriz.

Devamı

10.Yılımızda Gururla....

11.01.2022

Bu hafta, Platin Online'da yayınlanan haberimizi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Devamı

Genel Müdürümüz Sn.Ogün Yıldız'dan mesajınız var....

06.01.2022

Değerli İş Ortaklarımız ve Sevgili Çalışma Arkadaşlarım, Sizlerle birlikte bir yılı daha geride bırakmanın ve umut dolu yarınlara birlikte yol almanın mutluluğuyla; güler yüzlerimizi maskeler ardında saklamayacağımız, harika sohbetli toplantılar gerçekleştirebileceğimiz, sevgi, mutluluk ve huzurla yaşanacak, ağız tadıyla geçecek harika bir yıl diliyorum.

Devamı

Teşekkürler Kappa Türkiye ….

23.12.2021

Türkiye satış operasyonları için Team Fores HR’ı, TAMAMLAYICI GÜCÜ olarak seçen Kappa’nın değerli yöneticilerine bize olan güvenleri için teşekkür ederiz. Hoşgeldin KAPPA …

Devamı

Dikkat sadece 8 saniyeniz var…

22.12.2021

Z kuşağının, kültürü ve alışverişin geleceğini şekillendiriyor olduğunu gözlemliyoruz. Ancak onları ne kadar tanıyoruz, ne kadar anlıyoruz? Önümüzdeki on yılın; Z kuşağının olgunlaşıp pek çok sektörü etkilemesiyle şekilleneceğini söylemek mümkün. Google ‘ın dünya genelindeki Z Kuşağı trendlerini yorumladığı ve Türkiye iç görüleriyle birlikte değerlendirerek kaleme aldığı araştırma raporunu sizler için özetlemek istedik.

Devamı

“Hayat en güzel hediye”…Paşabahçe’ye bize duyduğu güven için teşekkürler.

15.12.2021

Perakende sektörünün iş gücü kaynağı olarak hizmet verdiğimiz değerli markalarımızın arasına Türkiye’mizin gururu bir yeni markayı daha eklemiş olmanın gururunu yaşıyoruz

Devamı

Perakende sektöründeki yeni yıl hareketliliği en çok gençleri sevindiriyor…

14.12.2021

Basında Biz; HR Dergisi / hrdergi.com 'da yer alan haberimizi siz değerli okurlarımızla da paylaşmak istedik. Pandemi sürecinde geçtiğimiz yılbaşı döneminde yeterli hareketliliği yakalayamayan perakende sektöründe bu yılbaşının tatlı telaşı kendini göstermeye başladı. Beklenilenin üzerinde bir ilgi gören ve alışveriş şenliğine dönen Efsane Cuma’nın ardından sektör yeni yıl dönemi için hazırlıklarını yoğunlaştırdı.

Devamı

Dünyanın İlk Büyük Mağazası

13.12.2021

Dünyanın en güçlü ve en yaygın mesleklerinden olan mağazacılığı, Türkiye’de bu yıl 8’inci kez kutladık. İlk olarak 2011 yılında Hindistan’da Retail Employees’ Day (Mağazacılar Günü) olarak başlayan 12 Aralık Mağazacılar Günü dünya çapında birçok aktivite ile kutlanırken, biz de önemli bir konuyu sizlerle paylaşmak istedik. Dünya’nın ilk mağazası nerde ve nasıl açıldı? Merak edenler için detaylar blog yazımızda…

Devamı

Artık Mağazaların “Tamamlayıcı” güçleri var…

09.12.2021

Özellikle son yıllarda yaşanan yoğun rekabet, gelişen teknoloji ve hayatımızı birçok açıdan etkisi altına alan pandemi süreci istihdamda da yeni bir modeli karşımıza çıkarmaya başladı. İstihdamda esneklik modeli hakkında merak edilenleri şirketimiz Kurucusu ve Genel Müdürü Ogün Yıldız, Marketing Türkiye için değerlendirdi.

Devamı

MR. D.I.Y.’in Türkiye operasyonlarının “Tamamlayıcı Gücü” olmaktan gururluyuz.

06.12.2021

Dev bir yatırımla Türkiye’ye merhaba diyen ve Ev Dekorasyonu alanında dünya çapında mağazalar zinciri olan Malezyalı MR. D.I.Y.; Türkiye’de açtığı ve açacağı mağazaları için iş gücü temininde “Tamamlayıcı Güç” olarak Team Fores HR’a güvendi.

Devamı

İSTİHDAMDA ESNEKLİK ÖNEM KAZANIYOR…

02.12.2021

Team Fores HR’ın kurucusu ve Genel Müdürümüz Ogün Yıldız; çalışma hayatında önemli bir rol almaya başlayan "istihdamda esneklik modeli" hakkında merak edilenleri ve bu model üzerine sunduğumuz hizmetleri Platin Dergisinin Aralık 2021 sayısında değerlendirdi.

Devamı

Özlemişiz sizleri…Team Fores HR Ekibinin üniversite ziyaretleri devam ediyor.

09.11.2021

Uzun bir pandemi dönemi ardından, yavaş yavaş yeni normallerimize alışmaya başlıyor, çok uzun zamandır uzak kaldığımız kampüslere geri dönmenin ve yine öğrenci arkadaşlarımızla kariyer planları ve mevcut iş planları üzerine sohbet etmenin mutluluğunu yaşamaya başlıyoruz.

Devamı

“26 Kasım’da işiniz var mı?... Biz yine ve yeniden heyecanlı bir “Efsane Cuma” hazırlığındayız.

04.11.2021

Şahane Cuma ya da Efsane Cuma olarak anılan ve büyük markaların yaptığı yüksek indirimlerle bilinen dünya çapındaki kampanya için geri sayım başladı. Bu büyük gün ve takip eden hafta sonu yoğunluğu için çalışmalara başlayan ve “Part time çalış, İş dünyası ile erken tanış” mottosunu özümseyen DRD Team Fores HR; kendi uygulaması üzerinden iş gücü havuzunda yer alan binlerce gence “26 Kasım’da işiniz var mı? mesajı ile ulaşarak, part time ve dönemsel iş imkanları sunmaya başladı.

Devamı

Kafe sahibi ya da işletmeci olmaya giden yolun başlangıcı… İşte yeni nesil garsonlar.

23.10.2021

Eğitimli, yabancı dil bilen, acayip giyinen, esprili, genç, çok zeki. İsteseler başka bir iş de yapabilirler ama garsonluğu para için değil, sevdikleri için, bu işte yaratıcı ve sosyal olabildikleri için yapıyorlar. Aileleri ve arkadaşları niye garsonsun, vaktini eğitimini gördüğün işte harcasana diye çıkıştığında onlara masa başında oturamayacaklarını anlatıyorlar.

Devamı

Team Fores HR; artık HORECA dünyasının da TAMAMLAYICI gücü…

21.10.2021

25 yılı aşkın bir süredir perakende sektörüne yönelik sürdürdüğü başarılı çalışmalarla, sektörün lider markalarının dönemsel ve part time işgücü gereksinimlerini karşılayan Team Fores HR; 2021’nin son çeyreğinde yaptığı büyük atılımla hizmet ağına HORECA’yı da ekledi.

Devamı

Türkiye’nin en güçlü markalarından biri daha Team Fores HR’a güvendi…

25.08.2021

Teşekkürler DAGİ. Perakende sektörünün iş gücü kaynağı olarak hizmet verdiğimiz değerli markalarımızın arasına bir yenisini daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üretim kalitesi, tasarım anlayışı, pazarlama becerisi ve tüm marka dinamikleriyle dönemin ilerisinde bir vizyonla kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye'deki iç giyim ve moda sektörünün lider markaları arasındaki yerini alan Dagi’nin; mağaza satış operasyonlarında TAMAMLAYICI güç olarak Team Fores Hr’ı seçmiş olmasından mutluluk ve gurur duyuyoruz

Devamı

Perakende Günleri’nde Sektörün Geleceği Değerlendirildi…

03.06.2021

2001 yılından bu yana sektörün nabzını tutan, tüm perakende sektörünü bir araya getirerek öğrenme, deneyimleri paylaşma ve perakendeye yönelik çözümleri birlikte yaratma fırsatı sunan ve bu yıl 20.si gerçekleşen Perakende Günleri; 2-3 Haziran 2021 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde yoğun bir ilgi ile iş dünyasını bir araya getirdi.

Devamı

Çalışan deneyimi iyileştirilmeden, Müşteri deneyimi iyileştirilemez. MUTLU ÇALIŞAN, MUTLU MÜŞTERİ …

16.12.2020

İnsanları mutlu etmek gibi yüksek bir hedefle işini yapan ve büyük başarı yakalayan Tony Hseih’in , geçtiğimiz kasım ayında bir arkadaşının evinde çıkan yangında henüz 46 yaşındayken, trajik bir şekilde hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendik. “Çalışan ve Müşteri” mutluluğu konusunda hayata geçirdiği başarı öyküleri ve İnsan Kaynakları yönetimine dair gerçekleştirdiği çalışmaları hepimize yol gösterdi ve göstermeye devam edecek. Gelin sizlerle birlikte; Tony Hseih’in hepimize ilham kaynağı olacak başarı hikayesini tekrar hatırlayalım.

Devamı

‘Efsane Cuma’ için geri sayım başladı.

19.11.2020

Black Friday, Muhteşem Cuma ya da Efsane Cuma olarak anılan ve büyük markaların yaptığı yüksek indirimlerle bilinen dünya çapındaki kampanya için geri sayım başladı…

Devamı

Bir dünya devine daha hizmet verecek olmanın gururu...

23.06.2020

Perakende sektörünün iş gücü kaynağı olarak hizmet verdiğimiz değerli markalarımıza bir yenisini daha eklemiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Team Fores HR; dünyaca ünlü İspanyol hazır giyim markası Mango’nun Türkiye operasyonlarının da TAMAMLAYICI gücü oldu.

Devamı

Van Gogh Size Gelecek....

15.04.2020

“Evde Kal, Dünyayı Hayatına Al” diyerek başlattığımız yazı dizimizin bugün ki konusu “Sanat”olsun istedik. Tarihte bir ilke tanıklık yaptığımız şu günleri, kendimize yatırım yapmak ve günümüz teknolojisinin bizlere sağladığı olanaklar çerçevesinde tüm dünyayı dolaşarak kültürel birikimimize katkı sağlamak adına kullanmak için sizlerle küçük notlar paylaşmaya devam ediyoruz.

Devamı

Hayat Paylaşınca Güzel….

06.04.2020

“Evde kal, dünyayı hayatına al” sloganı ile başlattığımız yazı dizimizle; evde geçirmek zorunda kaldığımız bu karantina günlerini, kendimiz için kültürel bir yatırımına çevirebilmek adına sizlerle küçük tüyolar paylaşmaya devam ediyoruz.

Devamı

EVDE KAL, DÜNYAYI HAYATINA AL …

04.04.2020

Öncelikle herkese merhaba ... Tüm dünyayı tehdidi altına alan salgın dolayısıyla önümüzde bir süre daha sabretmemiz gereken zorlu bir süreç olduğunu üzülerek gözlemliyor, bu tehdidi bir an önce yenebilmek ve eski düzenlerimize bir an önce dönebilmek adına hepinizden bir süreliğine daha #evdekalmanızı rica ediyoruz.

Devamı

“Dünyayı Değiştiren Kadınlardan” ilham alıyoruz…

07.03.2020

Farklı dönemlerde, farklı ülkelerde, farklı hayatlar yaşasalar da, temelinde hepsinin motivasyonu aynıydı. Kadınların toplumsal kimliğini hürriyet ve eşit haklar üzerine inşa etmek, genç kızlara cesaret aşılayabilmek. Kimi şiir yazarak yaptı bunu, kimi siyasete atılarak, kimi eğitime adadı kendini, kimi de Hollywood sahnesinden dünyaya seslenmeyi seçti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde aramızdan ayrılanları anmak, eşitlik mücadelesine devam edenlere destek olmak ve dünyadaki tüm kadınları kutlamak adına dünyayı değiştiren kadınlardan, söylemlerinden, her zaman yolunda yürümekten gurur duyduğumuz Ata’mızdan ve çok değerli Türk Kadınlarından ilham alıyoruz.

Devamı

Mağazacılıkta yeni trend 'Deneyim'

03.02.2020

Değişen alışveriş alışkanlıkları ve sosyal medya, perakende mağazacılık konseptini değiştirmeye başladı. “Deneyim mağazacılığı” yaygınlaşıyor.

Devamı

2020’de Perakende Sektörünü Etkileyecek 7 Teknoloji Trendi

23.01.2020

Türkiye’nin teknoloji otoritelerini tek adreste toplayan “teknotorite.com” yazarlarından Savaş Önemli’nin ilginizi çekeceğine inandığımız yazısını aşağıda sizlerle paylaşıyor ve perakende sektörünün teknoloji trendlerine birlikte göz atıyoruz.

Devamı

Genel Müdürümüz Sn.Ogün Yıldız'dan mesajınız var....

30.12.2019

Değerli İş Ortaklarımız ve Sevgili Team Fores HR Ekibi, Sizlerle birlikte harika bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz… İletişimimizi daha da güçlendirerek, aynı bakış açısından, ortak geleceğe, doğru adımlar ve doğru paylaşımlarla ilerlemeyi hedeflediğimiz, “El Ele Büyüme” yılı olarak ilan ettiğimiz 2019’u birlikte yazdığımız başarı hikayelerimiz ve mutlulukla bitiriyor olmanın haklı gururu hepimizin...

Devamı

Silikon Vadisi’nden çıkan en önemli Powerpoint sunum : Netflix İnsan Kaynakları Politikası

27.12.2019

Facebook’un Mark Zuckerberg’den sonraki en önemli kişisi olan Sheryl Sandberg; Silikon Vadisi’nden çıkan en önemli belge olarak gördüğü ve internette 5 milyondan daha fazla görüntülenen bir powerpoint sunumdan bahsederek tüm dikkatleri bir dosya üzerine çekti. Netflix CEO’su Reed Hastings ve İnsan Kaynakları eski müdürü Patty McCord tarafından hazırlanan, Netflix şirket kültürü ve çalışan motivasyonu ile alakalı olan bu belge, yetenek yönetimi ve insan kaynakları politikası hakkında son dönemlerin en değerli çalışması olarak örnek gösteriliyor. Çalışanların dilediğinde izne ayrılması gibi birçok değişik konsept içeren bu 127 sayfalık Powerpoint sunum; içeriği haricinde hiçbir video, görsel efekt veya müzik içeriğine sahip olmayan sade tasarımı ile de dikkatleri üzerine topluyor.

Devamı

2019’da En Çok Hangi Uygulamaları İndirdik?

03.12.2019

Her ne kadar ünlü fotoğrafçı Percy Harris “fotoğrafçılıkta yetenek deneyim ile kazanılır, satın alma ile değil” dese de; 2019’da en fazla harcamayı fotoğraf ve video uygulamaları için yaptık.

Devamı

“Efsane Cuma”nın Şahane Karnesi ….

02.12.2019

Türkiye'nin “Efsane Cuma” verileri belli oldu. Yapılan araştırmalara göre Türkiye, bu yılki Efsane Cuma kampanyalarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 45 daha fazla alışveriş yaptı. Yapılan toplam alışveriş sayısı ise 2 milyon 265 bini aşmış durumda.

Devamı

Markanız ve Ekipleriniz "Efsane Cuma’ya" Hazır mı?

30.10.2019

Black Friday, Muhteşem Cuma ya da Efsane Cuma olarak anılan ve büyük markaların yaptığı yüksek indirimlerle bilinen dünya çapındaki kampanya için geri sayım başladı…

Devamı

Perakende Sözlüğü: Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler (2)

21.10.2019

Perakende sektöründe iyi bir kariyer sahibi olmak ve sektörde geçerli tüm terimlere hakim olmak isteyenler için bir süre önce ilkini yayınladığımız yazı dizimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Perakende dünyasında geride kalmamak adına sizin için hazırladığımız terimlerden oluşan perakende sözlüğümüze mutlaka göz atın!

Devamı

Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yolu seçtiğinin bir önemi yok…

20.10.2019

Bir Yönetim Yolculuğu… PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Ege Şubesi tarafından organize edilen 16. EGE İNSAN YÖNETİMİ ZİRVESİ 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde "Bir Yönetim Yolculuğu" mottosuyla Kaya İzmir Thermal Hotel'de gerçekleştirildi.

Devamı

Oyunculuk Eğitimleri ile hayatı daha kolay yorumlamak mümkün...

01.10.2019

Pafta Tiyatro; Yıldırım Fikret Urağ yönetiminde Oyunculuk Eğitimlerine 7 Ekim’de başlıyor. Haftada 2 gün 8 saatten oluşan kapsamlı ders programları ile öğrencilerine; “Oyunculuk Eğitimlerinin” sadece oyunculuğu kariyer olarak düşünenlere yönelik olmadığını, oyunculuk eğitimi alarak, kişilerin kaygılarından ve korkularından uzaklaşıp, bunları yönetmeyi öğrenip, hayatı biraz daha oyun haline dönüştürerek, hem iş hayatlarını, hem özel hayatlarını çok daha kolay yönlendirebileceklerini vurgulamaya hazırlanıyor. Teamy; Pafta Tiyatro’yu, amaçlarını, yola çıkış hikayelerini ve hayata bakışlarını Yıldırım Fikret Urağ’a sordu … Yıldırım Hoca; bizler için Pafta’nın hayata bakışını kaleme aldı.

Devamı

Eren Holding; “Occasion Çadır Günleri” için bu yıl da Team Fores HR ekibine güvendi...

24.09.2019

Eren Holding; geleneksel çadır günleri olarak bilinen ve Mahmutbey'de yer alan mağazasında yılda iki kez olmak üzere Eylül ve Mart aylarında düzenlediği "Occasion Çadır Günleri" için bu yıl da Team Fores HR ekibi ile çalışıyor. 23 Eylül Pazartesi günü başlayan "Çadır Günlerinde" görev alan Team Fores HR ekibi, indirim günlerine gösterilen yoğun ilgiyi büyük bir titizlik, güleryüz ve enerji ile karşılamaya devam ediyor...

Devamı

Facebook gözleri kamaştırmaya hazırlanıyor...

18.09.2019

Son yıllarda faaliyet gösterdiği alanları çeşitlendirmek amacıyla önemli girişimlerde bulunan sosyal medya devi Facebook’un son hamlesi gözleri kamaştıracak.

Devamı

Perakendecinin Gizli Silahı: Müzikle Ortam Yaratma, Soundscaping

21.08.2019

Nerede ise her tüketici için müzik, alışveriş tecrübesinin ayrılmaz bir parçası iken, sektörler için ise; hedef kitleye ve amaca ulaşmada, markayı doğru temsil etmek, kimlik oluşturmak, yerinde iletişim stratejileri oluşturmak, satış v.b. pek çok nedenden dolayı, doğru müzik seçimi çok önemlidir.

Devamı

Perakende Sözlüğü: Mutlaka Bilmeniz Gereken Terimler (1)

07.08.2019

Eğer perakende sektöründe yeniyseniz, endüstri içinde kullanılan tüm perakende jargonlarına hakim olmakta zorlanabilirsiniz. Kariyerinizde kusursuz bir şekilde ilerlemek için mağazalarda ve internette kullanılan perakende terimlerinden haberdar olmanız gerekir. Her gün duyacağınız perakende terimlerini ve en son trendleri takip edebilmeniz için sizlere perakende sözlüğü hazırladık! Perakende dünyasında geride kalmamak adına sizin için hazırladığımız “ terimleri” aşağıda paylaşıyoruz.

Devamı

YÖK Açıkladı : 2019’un En Çok Tercih Edilen, İş İmkanı En İyi 4 Yıllık Üniversite Bölümleri

29.07.2019

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) en çok tercih edilen 4 yıllık üniversite bölümleri açıkladı. YKS tercihlerinde milyonlarca aday YÖK’ün resmi internet sitesi YÖK Atlas sitemi üzerinden tercihlerini yaptı. YÖK, YÖK Atlas sistemi üzerinden adayların en çok tercih ettiği lisans bölümler hakkında internet sitesi üzerinde istatistik bilgiler açıklandı.

Devamı

AYD, yönetim kadrosu ile yeni döneme hazır

04.07.2019

AYD’nin geçtiğimiz ay yapılan Genel Kurul toplantısında oy birliği ile Başkanlık görevine seçilen Prof. Dr. Hüseyin Altaş, yeni dönem hedeflerini ve aksiyonlarını belirlemek adına ilk resmi yönetim kurulu toplantısını düzenledi.

Devamı

Mağaza Satış Danışmanları için fark yaratacak taktikler...

25.06.2019

Rekabet koşullarının giderek ağırlaştığı bir dünyada yaşıyoruz. Müşteri odaklı satışın daha da ön plana çıktığı bu süreçte özellikle perakende sektörünün yıldızları olan Mağaza Satış Danışmanlarına çok daha fazla iş düşüyor. Satışları artırmak, kârlı bir mağaza performansı yaratmak ve sürekli müşteriler kazanmak… Peki, tüm gün zorlu bir görevi yerine getiren Mağaza Satış Danışmanları daha iyi bir satış performansı için neler yapabilir?

Devamı

Mağazacılık 4.0

06.06.2019

Üreticilerin ve markaların yıllar içinde artması, rekabetin çoğalması ve tüketicilerin giderek bilinçlenmesi mağazacılık anlayışında da sürekli bir gelişim yapmayı zorunlu hale getirmektedir. Yeni çağdaki mağazacılık anlayışı olan “Mağazacılık 4.0”ı incelemeden önce, geçmişten gelerek mağazacılık anlayışına bir göz atalım istedik.

Devamı

Perakendede başarı detaylarda gizli… “Retail is detail”

29.05.2019

Perakende mağazacılıkta satış yapmak çok yönlü ve çok boyutlu bir “aksiyonlar bütünüdür.” Ancak işin içine girildiğinde “detay denizi” nin ne kadar çok ve dalgalı bir yapıda olduğu daha net gözlemleyebiliriz.

Devamı

Martech Awards 2019’u gururla TAMAMLADIK…

08.05.2019

Pazarlamasyon.com tarafından yılda bir kez düzenlenen, pazarlama için faydalanılan teknolojileri ve bu teknolojilerin etkili kullanımını ödüllendiren bir ödül programı olan Martech Awards 2019’u büyük bir gurur ile tamamladık.

Devamı

Türkiye’nin En İyi İşverenleri Belirlendi…

02.05.2019

Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasına 179 şirket katıldı. 92 şirketin aday olduğu araştırmada çalışan odaklı yönetim anlayışı ile insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip 31 şirket ödül almaya hak kazandı.

Devamı

En Ateşli CV Kampanyası ile Burger King’den iş arayan gençlere destek…

24.04.2019

Ülkemizin de en büyük sorunlarından biri olan, aslında dünyanın pek çok ülkesinde ciddi şekilde baş gösteren gençlerin “işsizlik” problemi için fast food zinciri Burger King; Birleşik Krallık sınırları içinde yer alan tüm restoranlarında uygulamaya başladığı harika bir kampanya ile destek vermeye başladı.

Devamı

Teamy, büyük finalde…

10.04.2019

2018 yılı Ağustos ayında hayata geçirdiğimiz ve çok kısa bir sürede 8000 aktif üyeye ulaşarak, sektörün ilk mobil aplikasyonu olmayı başaran Team Fores HR uygulamamız “Teamy” ile şimdi de MARTECH AWARDS 2019 finalinde olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Devamı

Atasun Optik’le TARZ TAMAM…

08.04.2019

Atasun Optik; güneş gözlükleri koleksiyonunun tanıtımı için hazırladığı yeni reklam filmi “TARZ TAMAM” ile 2019 yaz sezonuna merhaba dedi.

Devamı

Yirmili yaşlarda iş hayatına atılarak tadına varacağınız en güzel deneyimler

28.03.2019

Günümüzün başarılı birçok insanı, bulundukları yere tepeden inme gelmedi. Bilgilerini, zekalarını, kaynaklarını nasıl kullanacaklarını öğrene öğrene tırmandılar basamakları. İşte başarılı kimselerin 20'li yaşlarında tecrübe edip ders çıkardıkları, size biraz ışık tutacak birkaç ipucu.

Devamı

Occasion’un tercihi yine Team Fores HR oldu…

20.03.2019

Eren Perakende’nin; 2014 yılından itibaren Occasion Mahmutbey mağazasında gerçekleştirmekte olduğu ve günde binlerce kişi tarafından ziyaret edilen “Geleneksel Çadır” günlerinin TAMAMLAYICI gücü yine Team Fores HR oldu.

Devamı

Tüm kadınlarımıza teşekkürü borç biliyoruz...

07.03.2019

8 Mart Dünya Kadınlar günü yaklaşırken, bugün geldiğimiz medeniyet seviyesine katkıları açısından hiç de göz ardı edemeyeceğimiz kadar değerli olan Türk Kadınının emeğini ve değerli çalışmalarını bir kez daha paylaşmak istedik sizlerle. Türk kadınının cesaretini, gücünü ve başarısını tüm dünyaya kanıtlayan, ilklere imza atmış tüm değerli büyüklerimizi bir kez daha minnetle anıyoruz…

Devamı

Türkiye’nin 1 Numaralı Markaları Araştırması’nın sonuçları belli oldu…

04.03.2019

Perakende markalarının kıyasıya rekabetine sahne olan araştırma sonuçlarına göre 2018’in ‘En Beğenilen Kadın Marka Yüzü’ Burcu Biricik, ‘En Beğenilen Erkek Marka Yüzü’ ise Kıvanç Tatlıtuğ oldu.

Devamı

Pazarlama iletişimi alanlarında geliştirilen teknolojiler için heyecanlı yarış başlıyor…

25.02.2019

Pazarlamasyon.com tarafından yılda bir kez düzenlenen ve pazarlama konusunda faydalanılan teknolojileri ve bu teknolojlierin yaratıcı ve etkili kullanımını ödüllendiren bir ödül programı MARTECH başvuruları için geri sayım başladı.

Devamı

Türk Modacılar New York Fashion Week’e damga vurdu...

23.02.2019

Her yıl moda dünyasının heyecanla beklediği New York Fashion Week, bu yıl iki ayrı defileyle Türk modacıları ağırladı.

Devamı

2030'lu Yılların Meslekleri Henüz İcat Edilmedi…

22.02.2019

Günümüzün üniversite öğrencilerinin bundan 11 yıl sonra sahip olacağı mesleklerin yüzde 85'i, henüz icat edilmedi.

Devamı

Peşinden gitmeye cesaretiniz varsa, bütün hayalleriniz gerçekleşebilir…

18.02.2019

Hayal kurmak belki de insanoğlunun en önemli özelliği. Mutluluğun, başarının, umudun, sevginin başucumuzda duran anahtarı. Kimi zaman, insanlığın yararına olacak bir fikri ortaya atmak için çıkılması gerekilen ilk basamak. Her şeyin başlangıç noktası.

Devamı

Metropol İstanbul AVM yaşamla buluşmaya hazırlanıyor…

14.02.2019

İstanbul AVM’lerine bir yenisi daha ekleniyor. Metropol İstanbul’da ofis ve konut alanlarında 1.5 yıl önce başlayan yaşam, Nisan ayından itibaren AVM kısmında da start alıyor.

Devamı

Black Mirror'da iş ilanı!

05.02.2019

Teknoloji, artık popüler dizilerin içine, QR kod ile iş ilanı da ekleyecek kadar her alanda ve her yerde! Black Mirror yapımcıları zaten yeterince ilginç olan konsepte, bir de ilginç bir iş ilanı gizledi. "Bandersnatch" bölümünün alternatif sonlarından birinde, QR Code ile Netflix’in Bulut ve Platform Mühendisliği iş ilanına erişmiş oluyorsunuz.

Devamı

AYD Ekonomi Zirvesi 2019

01.02.2019

AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi, 5 Mart Salı günü Swissotel İstanbul’da düzenlenecek.

Devamı

AVM Sayısı %27,5 Arttı

29.01.2019

Son 5 yılda esanf yüzde 11 artarken, AVM sayısı yüzde 27,5 arttı.

Devamı

Mülakatta Etkileyici Olmak - Bölüm 1

18.01.2019

Etkili CV hazırlama ve Ön Yazı yazmanın püf noktalarının ardından, bu hafta da “Mülakatta Etkileyici Olmak” üzerine bilgiler paylaşacağız. Eksiksiz ve göze çarpan bir CV hazırladınız, etkileyici bir Ön Yazı ile, başvurmuş olduğunuz şirketten sonunda mülakata çağrılmayı başardınız. Peki mülakatta nasıl bir imaj ile görünmeli, nasıl etkileyici olmalı, doğru cevaplar verip işe kabul edilmeyi nasıl başarabilirsiniz?

Devamı

Etkili Ön Yazı Yazmanın Püf Noktaları

08.01.2019

Geçen haftaki yazımızda CV (Curriculum Vitae) hazırlamanın püf noktalarını paylaşmıştık. CV, yani Öz Geçmişiniz, ister deneyimli ister deneyimsiz olun, elbette en büyük önemi taşımakla birlikte, Ön Yazı ekleyeceğiniz bir CV ile, potansiyel bir işverenin size olan ilk izlenimini oluşturuyorsunuz.

Devamı

Etkili CV Hazırlamanın Püf Noktaları

03.01.2019

İş hayatına atılmak için birinci ve en önemli adım CV (Curriculum Vitae) yani “Öz Geçmiş” hazırlamaktır. Peki özgeçmiş nasıl hazırlanır? Nasıl diğer binlerce adayın önüne geçebilecek, doğru ve etkili özgeçmiş yazılır? Haydi CV oluşturmanın püf noktalarını birlikte inceleyelim…

Devamı

Asgari Ücret 2019

01.01.2019

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret tutarı belli oldu. Resmi Gazete’de asgari ücret kararı yayımlandı.

Devamı

Mutlu Yıllar!

26.12.2018

“Yenilikler, ancak onlar için yer açtığımız zaman yaşantımıza girebilirler.” Marlo Morgan. Team Fores HR olarak, 2018 yılında, yenilikler için kocaman bir yer açtık ve tüm yılı yenilenme yılı olarak TAMAMLADIK…

Devamı

Teamy Magazin

21.12.2018

Hiç hediyeni verdiğin kişi kadar, hediyenin de sevindiği oldu mu? Nasıl mı? Senin için harika önerilerimiz var… Milyonlarca insan senin kadar şanslı olmayabilir. Şans ne midir?

Devamı

Teamy Yayında - Çalışanlarımızla Röportajlarımız- - Bölüm 2

19.12.2018

Teamy, Team Fores HR çalışanlarıyla yaptığı röportaj dizisinin devamını paylaşmaktan mutluluk duyar… Bu hafta da, İstanbul’dan Gül Keser, Bodrum’dan Alperen İçimli ve Balıkesir’den Rumeysa Ay arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetlerimizden kesitleri paylaştık.

Devamı

2018’de Google’da En Çok Neleri Aradık?

13.12.2018

İnternetin en büyük arama motoru olan Google, 2018’de dünyanın dört bir yanında en çok hangi kelimelerin arandığına dair sonuçları yayımladı.

Devamı

12 Aralık Mağazacılar Günü

12.12.2018

Büyük markaları büyük markalar yapan göz alıcı mağazaları, son teknoloji kasa ve rafları, şahane vitrinleri ya da efsane ürünleri değil içerisindeki çalışanlarıdır. Bizi bugünlere getiren, başarılarımızda en büyük paya sahip olan 2 milyon perakende çalışanıyla Mağazacılar Günü’nü kutluyoruz...

Devamı

Teamy Magazin

07.12.2018

Teamy Magazin’de geçen hafta sonu kitap okuduk, bu hafta sonu da film izleyelim diye düşündük. Teamy, bugün sizler için eğlenceli gençlik film önerileri derledi. Haydi televizyon karşısına…

Devamı

Teamy'nin Sürprizleri Hiç Bitmiyor...

06.12.2018

Tüm işe alımlarını mobil uygulaması üzerinden başvuruda bulunan üyeleri arasından yapmaya başlayarak büyük bir yeniliğe imza atan Team Fores HR, çalışanlarına puan biriktirerek kazanabilecekleri hediyeler dünyasının da kapısını açtı... Artık, Team Fores HR çalışanları, mobil uygulamanın “Hediyeler” sekmesinden, kazanmış olduğu puanlara göre dilediği hediyeyi seçebilecek.

Devamı

Team Fores HR Marmara Üniversitesi Konferansı

05.12.2018

Team Fores HR kurucu ve CEO’su Ogün Yıldız, Marmara Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. İş hayatına erken başlamanın, kişiye ve kariyer planlarına neler katacağını ve Team Fores HR’ın çoğunluğunun üniversite öğrencilerinin oluşturduğu çalışan havuzuna sunduğu fırsatları paylaştı. Team Fores HR, tüm yönetici kadrosuyla, dün Marmara Üniversitesi’ndeydi…

Devamı

Teamy Magazin

30.11.2018

Teamy Magazin’de bu hafta, kış aylarının keyfini çıkartırken, bir yandan da kendinizi geliştirmek için okuyabileceğiniz kişisel gelişim kitap önerileri derledik… Keyifli ve sıcacık kış günleri dileriz…

Devamı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 6 Aralık'ta Toplanacak

29.11.2018

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere 6 Aralık Perşembe günü ilk toplantısını gerçekleştirecek.

Devamı

Teamy Yayında - Çalışanlarımızla Röportajlarımız

28.11.2018

Teamy, Team Fores HR çalışanlarına sorular sordu ve sizler için mini bir röportaj dizisi hazırladı. Bu mini röportaj serisinde, arkadaşlarımızın içten ve sıcak cevaplarını sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu hafta, bir Antalya’dan, bir de Sakarya’dan iki arkadaşımızla gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetimizi mutlulukla sunarız…

Devamı

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun!

24.11.2018

"Dünyanın her yerinde, öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

Teamy Magazin

23.11.2018

Teamy Magazin’de bu hafta da, sizler için, tarihte bu hafta neler olduğunu derledik. 1928 Kasım’ında, Bakanlar Kurulunun aldığı bir kararla Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanı verildi. Atatürk bu unvanı 24 Kasım’da kabul etti. Bunun üzerine yıllar sonra Atatürk’ün 100. doğum yılı olan 1981 tarihinden itibaren 24 Kasım’ın "Öğretmenler Günü" olarak kutlanması karara bağlanmıştır.

Devamı

Yılbaşı Operasyonlarınızı TAMAMLAMAYA Hazırız!

19.11.2018

Perakendenin coştuğu, insanların heyecan duyduğu, herkesin alışverişlerini artırdığı, hareketliliğin yükseldiği bir dönem. Peki siz bu döneme hazır mısınız?

Devamı

Teamy Magazin

16.11.2018

Teamy Magazin’de, sizler için bugün de teknoloji haberleri derledik. Postacı robotlardan, bir hologramla evlenen ilk insana kadar ilginç haberler bugün Teamy Magazin’de…

Devamı

Bekarlar Günü'nde satış rekoru: 85 saniye içinde 1 milyar dolar

12.11.2018

11.11 Bekarlar Günü, şu anda dünyanın en büyük internetten satış festivali ve geçen yılki etkinlik, Batı'daki benzerleri Kara Cuma ve Siber Pazartesi'nin toplamından daha fazla ciro yaptı.

Devamı

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı, Özlem ve Minnetle Anıyoruz...

10.11.2018

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 80.yılında, bizlere miras bıraktığı tüm değerler için, saygı, özlem ve minnetle anıyoruz.

Teamy Magazin

09.11.2018

Kısa, eğlenceli hikayeler ve İnsan Kaynakları Sektörü ile ilgili derlenmiş mini haberler…

Devamı

Peryön 26.İnsan Yönetimi Kongresi Gerçekleşti

05.11.2018

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından 26. kez düzenlenen PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, 1- 2 Kasım'da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Devamı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Kutluyoruz...

29.10.2018

Team Fores HR Ailesi olarak, ulu önderimiz Atatürk ve tüm yol arkadaşlarını sevgi, saygı, minnet ile anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı gurur ile kutluyoruz…

Uçurumun Kenarında Yıkık Bir Ülke ve Atatürk’ün İnönü’ye Yazdığı Mektup

29.10.2018

Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Kuşkusuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bu ülkeyi ve cumhuriyeti kurdukları için onlara büyük minnet borçluyuz. Turgut Özakman'ın "Cumhuriyet: Türk Mucizesi 2" kitabından paylaştığı, Atatürk, İsmet İnönü'ye 30 Ekim 1923'te yazdığı mektupta, durumun ciddiyetini ve ne yapılması gerektiğini anlatmış.

Devamı

Peryön 15.Ege İnsan Yönetimi Zirvesi

18.10.2018

Peryön Türkiye İnsan Yönetimi Ege Şubesi, 15.Ege İnsan Yönetimi Zirvesi, "Değerler ve Denge" mottosuyla Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde, 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşiyor. Peryön Güney Marmara Şubesi Eski Başkanı, Team Fores HR kurucusu/CEO Ogün Yıldız, 15.İnsan Yönetimi Zirvesi için İzmir’de.

Devamı

Üniversite Öğrencilerinin “Şehrin İyi Hali” Projesi

17.10.2018

Üniversite öğrencilerinin, hem gönüllü olup hem eğleneceği “Şehrin İyi Hali” Projesi için son başvuru 19 Ekim Cuma. 2000 öğrenci arasında yer almak için, kontenjanla sınırlı olan başvurular sürüyor.

Devamı

Team Fores HR, Üniversite ve Yurtları Ziyaret Ediyor

15.10.2018

Team Fores ekibi, haftanın en az 3 gününü öğrencilerle tanışarak geçiriyor…

Devamı

İş Görüşmelerinde Sorulan En Sinir Bozucu Sorular

09.10.2018

Bazen sorulan soruların ne amaçla sorulduğunu anlayamayız ve vereceğimiz cevabı bir türlü şekillendiremeyiz ya... İşte o sorulardan bazıları...

Devamı

Team Fores HR Yöneticileri Yine Sahada

05.10.2018

Team Fores HR yöneticileri, masaları yerine iş neredeyse oradalar. Şirketin kalbinin sahada atıyor olduğunun bilincinde, sık sık saha ziyaretleri gerçekleştirip, projeleri geziyorlar.

Devamı

Z Kuşağı'nı İşe Almak İçin 5 Sebep

02.10.2018

X kuşağının deneyimli yöneticileri ve Y kuşağının genç profesyonellerinden sonra “Z kuşağı” da iş hayatına atılıyor. Diğer kuşaklardan farklı beklentilere ve öğrenme biçimlerine sahip olan bu yeni kuşak, dijital süreçlere de son derece hakim olmalarıyla şirketleri dönüştürmeye hazırlanıyor.

Devamı

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos kimdir?

27.09.2018

Amazon Türkiye'nin açılması ardından gözler şirketin kurucusu Jeff Bezos’a çevrildi. Peki, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos kimdir?

Devamı

Yeni QR Code Uygulamamız da Hazır!

24.09.2018

Team Fores HR mobil uygulamamızdan, iş ilanlarımıza, sosyal medya hesaplarımızdan, tanıtım kitlerimize kadar her alanda, kurumsal yenilenme süreci olarak da ele aldığımız ve birçok yeniliğe imza attığımız 2018 yılının yeniliklerine QR Code sistemimizi de ekledik.

Devamı

Team Fores HR ; Yenilenmeye Devam Ediyor...

17.09.2018

Tüm hedeflerimizi başarı ile gerçekleştirerek, ilk 8 ayını gururla geride bıraktığımız 2018 yılının, genel değerlendirmelerini yaptığımız ve son çeyreği için planladığımız aksiyonlarımızı da paylaştığımız toplantımızı gerçekleştirdik.

Devamı

Geçici İş İlişkisi Yasası Nedir?

14.09.2018

Çalışanın devir esnasında yazılı onayı alınmak kaydı ile, aynı şirketler topluluğuna bağlı başka bir işyerinde veya holding bünyesi içinde geçici olarak devri veya yazılı sözleşme ile Özel İstihdam Bürosu tarafından bir diğer işverene geçici olarak devrine bağlı olarak, iş görme edimi yükümlülüğünü geçici olarak çalıştığı işverene nezdinde gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir.

Devamı

Üniversitelilerin Can Simidi: Burslar

10.09.2018

Kayıtların 7 Eylül’de bitmesiyle üniversiteli olanlar burs arayışına hız verecek. Birçok kurum öğrencilere destek oluyor. Ancak bundan faydalanmak için başvuru tarihini kaçırmamak gerekiyor

Devamı

İK’cıların Karşılaştığı En Garip 10 Aday

05.09.2018

Mülakatlar genellikle adayların stresli ve gergin hissettikleri bir olay olarak adlandırılsa da bazen adayların yaptığı bir hareket karşısında İnsan Kaynakları uzmanları da ne yapacağını şaşırır duruma düşebiliyor.

Devamı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Kutluyoruz

30.08.2018

Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden, bu toprakları vatan yapan, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, rahmet, saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz.

Perakendeciler İklime Nasıl Çözüm Buluyor?

27.08.2018

İklim değişikliği ve mevsimler arası geçişkenliğin artmasıyla küresel ısınma tekrar perakende sektörünün gündemine girdi. Koton’dan H&M’e, Kiğılı’dan Avva’ya kadar pek çok şirket hava değişimlerinden olumsuz etkilenmemek için çözümler geliştiriyor.

Devamı

Mutlu Bayramlar

20.08.2018

Hayat Paylaşınca Güzel... Sevgiyi, mutluluğu, huzuru ve bereketi paylaşacağımız nice mutlu bayramlar dileriz.

Starbucks - Bir Başarı Hikayesi

08.08.2018

Başarı hikayeleri, insana her zaman ilham verir. Şimdi size anlatacağımız hikaye de tam bu türden. Kahve deyince aklımıza gelen ilk markanın kurucusunun bir film senaryosundan bile daha etkileyici olan yükseliş hikayesi. Elbette Starbucks’tan bahsediyoruz. Ve markasını bir ürünle bütünleştiren iş adamı Howard Schultz’dan. Kısa zamanda yaşadığı hızlı büyümenin kaynağını reklama değil müşteri memnuniyetine bağlayan Starbucks, bu memnuniyeti ise ‘şirket ortakları’ olarak adlandırdığı çalışanlarına bağlıyor.

Devamı

Perakende Güveninde İyileşme

02.08.2018

Perakende güveni, Temmuz ayında bir önceki aya göre 3,4 puan, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9,9 puanlık bir yükseliş kaydetti.

Devamı

Mobil Uygulamamız Yayında...

01.08.2018

Team Fores HR’den yine bir ilk; aplikasyonumuz ile artık çok daha hızlı ve aktifiz…

Devamı

Şeker Tadında Bayramlar

15.06.2018

Yüreklerimizin sevinçle dolacağı, sevgilerin birleştiği, umutlarımızın gerçek olacağı, damaklarımızı tatlandıran, mutlu, sağlıklı ve bereketli bir bayram dileriz.

TAMAMLIYORUZ...

03.06.2018

Ülkemizin dev markalarının satış operasyonlarını TAMAMLAMAKTAN gurur duyuyoruz…

Devamı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

19.05.2018

Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği bu özel gün için başta Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere bu vatan için savaşmış tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve büyük bir özlem ile anıyoruz.

İlave istihdamın teşvikine ilişkin düzenlemeler

30.04.2018

7103 sayılı Kanun’un 42’nci maddesiyle, 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’na eklenen; Geçici 19 uncu madde ile, istihdamın artırılması amacıyla kadın, engelli ve gençlere pozitif ayrımcılık yapılmak suretiyle ilave istihdam sağlayan özel sektör işverenlerine yönelik prim desteği sağlanması amaçlanmıştır.

Devamı

Kutlu olsun

23.04.2018

Kutlu olsun… Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türk Ulusu'nun Önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü, birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve sevgiyle anıyoruz…

Perakende sektörünün yeni gözdesi Bodrum'dayız...

30.03.2018

Perakendecilik, talep ve sunumdaki süregelen artışla hızla gelişen turizm cenneti Bodrum; yeni markaların, eğlence ünitelerinin, kafe ve restoranların yeni yatırım merkezi olarak dikkat çekmeye devam ediyor.

Devamı
İŞKUR

DRD İstihdam Hizmetleri Limited Şirketi; İŞKUR Denetiminde 27.02.2020 tarih ve
448 no’lu Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi ve 29.12.2021 tarihli Geçici İş İlişkisi Yetki Belgesi sahibidir.
İş arayanlardan hiçbir ad altında menfaat temin edilmez ve ücret alınmaz.